La Blanche

Bodrum’un La Blanche Otelleri, eğitimli, usta yöneticilerle parlıyor...

Bodrum La Blanche Island\'ın genel müdürlüğünü Mersin mezunu Deniz Taş, Satış Müdürlüğünü Bilkent mezunu Pınar Eldem Çulhaoğlu yapıyor.

 ZAFER BAYKAL- TÜRKİYE TURİZM 

BODRUM/TURGUTREİS- Türkiye"de eğitimli turizmciler ordusu büyük işler başarmaya başladı. Türkiye"nin dört bir yanında açılan turizm meslek yüksek okulları mezunları büyük tesislerin yönetimlerinde görev almaya başladılar.

Birikimleri ile çalıştıkları tesislere önemli aşamalar katan bu eğitimli yönetiler otellerin parlayan yıldızları olarak görülüyor. 

 İşte yıldız gibi parlayan genç turizmcilerden önemli isimler Bodrum"da La Blanche Oteli"ni yönetiyor.

Otelin Genel Müdürlüğünü MersinTurizm İşletmecilik Otelcilik Yüksek Okulu mezunu Deniz Taş yürütürken, Satış ve Pazarlama Müdürlüğünü Bilkent Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümü mezunu Pınar Eldem Çulhaoğlu yapıyor.

Mutfak ise Turem Aşçılık Okulu mezunu sos ve süsleme ustası aşçıbaşı Taner Topuz\'a emanet. Herbiri bulundukları yeri biliyor ve Türk turizmine katkıda bulunmak için ekip halinde çalışıyor.

 turkiyeturizm.com\'un Bodrum temsilcisi Zafer Baykal La Blanche Oteli\'nin başarılı yöneticileri ile görüştü.

 Otelde verilen farklı hizmeti ve mutfakta hazırlanan özel yemekleri gördü ve yöneticileri yazdı.

 DENİZ TAŞ\'IN OTELCİLİKTEKİ BAŞARILARI 

 Çankırı İnşaat Grubu"na ait La Blanche Oteli"nin genel müdürü 1970 Trabzon doğumlu Deniz Taş, Bolu Otelcilik Meslek Lisesini bitirdikten sonra yüksek öğrenimini Mersin Turizm İşletmecilik Otelcilik Yüksek Okulu"nda yaptı. 

 1984 yılında Abant Turban Oteli"nin ön bürosunda stajyer olarak turizm yaşamına başlayan Deniz Taş, 

 1985-1988 yıllarında Kapadokya Göreme Motel"de, 1988-1989 Mindos Otel"de ön büroda görev yaptı. 1990-1992 yıllarında Ten Tour Grup Hotel"de Büro şefliği yaptı. 

 1994-1998 yıllarında De Otelcilik grubuna ait olan üç ayrı otelde müdür olarak görev aldı. 

 1996 yılında Bodrum Boydaş Otel"de müdür iken Bodrum"a her şey dahil sistemini getiren müdür olarak tanındı. 

 1999-2007 yıllarında Paloma Grup otellerinin dört otelinin genel müdürlüğünü yaptıktan sonra Turgutreis"in önemli otellerinden La Blanche Hotel"de göreve başladı. Evli ve iki çocuğu bulunan Deniz Taş iyi bir aile babası olarak boş zamanlarını ailesi ile geçirmekten büyük mutluluk duyuyor.  

 ARI GİBİ ÇALIŞAN BİR TURİZMCİ: PINAR ELDEM ÇULHAOĞLU  

 La Blanche Otellerin ekibinde yer alan Satış ve Pazarlama Müdürü Pınar Eldem Çulhaoğlu işini çok seviyor. Arı gibi çalışıyor. 1999 yılında Bilkent Üniversitesi Turizm Otelcilik bölümünü bitirdikten sonra stajyer olarak Ankara Hilton"da çalışan Pınar Elden Çulhaoğlu kendini geliştirmek için Viyana"ya giderek yüksek lisans yaptı. 

 2002 yılında Türkiye"ye döndükten sonra Çeşme Sheraton Oteli"nde Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak göreve başladı. Başarılı çalışmalarıyla dikkati ç eken Çulhaoğlu, 2006 yılında La Blanche Hotel"e Satışy ve Pazarlama Müdürü oldu. 

 Ekip çalışmasına büyük özen gösteren Çulhaoğlu, genel müdür Deniz Taş\'ın sağ kolu olarak arı gibi çalışıyor.

Aldıkları iyi eğitim ve deneyim sonucu görevini dikkatle yürüten Çulhaoğlu ile genel müdür Deniz Taş ilginç bir yöntem geliştirmişler.

Kimsenin birbirine üstünlük sağlayamayacağı bir müşteri kitlesi oluşturmaya çalışıyorlar. Bunun için otele gelen müşterilerin her ülkeden olmasına dikkat ediyorlar. 

 Diyorlar ki “Bu sayede çeşitli ülkelerden gelen turistler arasında denge kuruyoruz. Hiç kimse biz daha kalabalığız bizim istediğimiz olacak diyemiyor.

Bazı oteller Hollanda, İngiliz ve Rus ağırlıklı çalışınca müşteriye bağlı kalıyorlar. Bu durumda da biz onlara Türk mutfağının ve Türk geleneklerinin güzelliklerini sunamıyoruz. Bizim amacımız ülkemizi en iyi şekilde tanıtmak ve Türk misafirperverliğini en iyi şekilde göstermek.”